В другу неділю травня відзначається одне з головних родинних свят — День матері. Його традиційно святкують в Європі, в США, в країнах Азії. І така велика популярності цього свята цілком зрозуміла, оскільки споконвіку мама була найдорожчою та найріднішою людиною для кожного.
Народився Панас Мирний (1849)
Видатний український прозаїк та драматург.
Створений футбольний клуб «Динамо» (Київ) (1927)
Найтитулованіший футбольний клуб як СРСР, так і України. Володар Двох Кубків володарів кубків (1975, 1986) і Суперкубка УЄФА (1975).
Видатний український футболіст і футбольний тренер. Герой України. З його ім'ям асоціюються найбільші футбольні успіхи СРСР та незалежної України.
Унікальна
дата
24432
В другу неділю травня відзначається одне з головних родинних свят — День матері. Його традиційно...
В цей день народилися
В'ячеслав Шевчук
1979
UA
Український футболіст, захисник донецького «Шахтаря» та збірної України.
Лілія Гриневич
1965
UA
Українська державна діячка, політик, народний депутат України 7-8 скликань, чинний Міністр освіти і науки України (з 14 квітня 2016).
Олександр Кривенко
1963
UA
Український журналіст, публіцист, головний редактор, політичний і громадський діяч.
Панас Мирний
1849
UA
Видатний ураїнський прозаїк і драматург.
В цей день померли
2002
UA
Видатний український футболіст і футбольний тренер. Герой України. З його ім'ям асоціюються найбільші футбольні успіхи СРСР та незалежної України.
Василь Івахів
1943
UA
Перший командир УПА на Волині. Підполковник УПА (посмертно).
Микола Хвильовий
1933
UA
Український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози
Шолом-Алейхем
1916
UAUSIL
Відомий єврейський письменник українського походження. Його твори відкрили нову сторінку в розвитку новітньої прози мовою їдиш. Більшість подій, які описуються в творах письменника, відбуваються в Україні та забарвлені місцевим колоритом.
Яків Головацький
1888
UA
Відомий український лінгвіст, етнограф, фольклорист, історик, поет, священик УГКЦ і громадський діяч. Співзасновник об'єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая».
Цей день в історії
13 Травня
1927
13 травня 1927 року був заснований футбольний клуб «Динамо» (Київ). Найтитулованіший футбольний клуб як СРСР, так і України. Володар Двох Кубків володарів кубків (1975, 1986) і Суперкубка УЄФА (1975)UA