День боротьби за права кримськотатарського народу
Цей день пам'яті в Україні відзначається щорічно 18 травня у річницю депортації кримськотатарського народу злочинним сталінським режимом в 1944 році. Започаткований 16 травня 2014 року указом виконувача обов'язків Президента України Олександра Турчинова.
Цей день вшановується у всьому світі, оскільки музейні працівники причетні до ознайомлення всіх людей з історією, високим мистецтвом і досягненнями людства.
Народився Володимир Білінський (1936)
Український письменник, дослідник історії. Автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь».
Тіло видатного українського композитора знайшли у військовій зоні Брюховецького лісу недалеко від Львова повішеним після того, як 24 квітня він несподівано зник. Хоча офіційне слідство висунуло єдину версію про самогубство, багато хто вважає що Івасюка вбили спецслужби СРСР.
2498
Музейні працівники, як і представники багатьох інших професій, мають своє професійне свято — Міжнародний...
День боротьби за права кримськотатарського народу

Цей день пам'яті в Україні відзначається щорічно 18 травня у річницю депортації кримськотатарського народу злочинним сталінським режимом в 1944 році. Започаткований 16 травня 2014 року указом виконувача обов'язків Президента України Олександра Турчинова.

Іменини
Чоловічі:
Жіночі:
В цей день народилися
Наталія Королевська
1975
UA
Український політик.
Вадим Карасьов
1956
UA
Український політолог, політтехнолог і аналітик, директор Інституту глобальних стратегій.
Володимир Білінський
1936
UA
Український письменник, дослідник історії. Автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь».
1920
VAPL
264-й Папа Римський (1978-2005), Святий Католицької Церкви (2014)
Микола II
1868
RU
Останній імператор Московії який відзначився тим, що провалив реформи, програв першу світову війну, віддав владу більшовикам та був розстріляний ними разом зі своєю сім'єю в 1918 році.
Омар Хайям
1048
IR
Видатний перський поет, філософ, математик, астроном і астролог. Представник жанру рубаї.
В цей день померли
1979
UA
Видатний український композитор.
Олександр Суворов
1800
RU
Відомий москальський полководець. Відомий тим, що за все життя не зазнав жодної прямої військової поразки.
Цей день в історії
18 Травня
1944
Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР за наказом Державного комітету оборони почав депортацію кримських татар. Офіційно їх звинуватили у колабораціонізмі з німцями під час окупації півострова.UA