Відбулися перші серйозні зіткнення українських військових з бойовиками на Донбасі (2014)
У ході проведення антитерористичної операції під Слов'янськом, пусками з ПЗРК були збиті 2 гелікоптери Збройних сил України в результаті чого загинули 5 військових.
Сталася Одеська трагедія (2014)
Внаслідок масового протистояння прихильників Євромайдану та Антимайдану в центрі Одеси та пожежі в Будинку профспілок на Куликовому полі загинули 47 осіб. Ця трагічна подія фактично зупинила сценарій перетворення Одеси на другий Донбас.
Народилася Оксана Сироїд (1976)
Український політик, народний депутат 8-го скликання від партії «Самопоміч». Чинна заступниця Голови Верховної Ради України.
Унікальна
дата
4727
Як відомо, Ізраїль став незалежною державою 14 травня 1948 року (це...
Іменини
В цей день народилися
Оксана Сироїд
1976
UA
Український політик, народний депутат 8-го скликання від партії «Самопоміч». Чинна заступниця Голови Верховної Ради України.
1975
GB
Відомий англійський футболіст та шоумен. Колишній капітан збірної Англії, неперевершений майстер штрафних ударів.
Дмитро Фірташ
1965
UA
Скандально відомий український олігарх який різко збагатився на тіньових схемах транзиту газу з Мосоковії. На даний час перебуває під слідством в Австрії де звинувачується в корупції та створенні оранізованого злочинного угрупування.
Микола Вілінський
1888
UA
Відомий український композитор, педагог, заслужений діяч мистецтв України (1951). Вважається засновником баладного жанру в українській фортепіанній музиці.
Катерина II
1729
RUPLDE
Сумнозвісна москальська імператриця яка офіційно ліквідувала Запоріжську січ та завершила (почату Петром I) грандіозну фальсифікацію історії Русі (України).
В цей день померли
Майя Плісецька
2015
RUDE
Видатна радянська артистка балету, представниця театральної династії Мессерер-Плісецьких, прима-балерина Великого театру СРСР.
Осама бен Ладен
2011
SA
Найвідоміший міжнародний терорист, організатор терактів 11 вересня 2001 року в США, поборник ісламу, колишній лідер міжнародної ісламської терористичної організації «Аль-Каїда». Вбитий американськими спецслужбами в Пакистані в 2011 році.
1519
IT
Видатний італійський вчений, дослідник, винахідник і художник, архітектор, анатоміст і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження.
Цей день в історії
2 Травня
2014
Внаслідок масового протистояння прихильників Євромайдану та Антимайдану в центрі Одеси та пожежі в Будинку профспілок на Куликовому полі загинули 47 осіб. Ця трагічна подія фактично зупинила сценарій перетворення Одеси на другий Донбас.UA
2 Травня
2014
У ході проведення антитерористичної операції під Слов'янськом, пусками з ПЗРК були збиті 2 гелікоптери Збройних сил України в результаті чого загинули 5 військових.UA