Міжнародний день миротворців ООН проголосила в 2002 році, призначивши його на 29 травня. Таким чином Організація Об'єднаних Націй хотіла висловити подяку всім миротворцям, самопожертва і відданість яких допомагає зберігати мирне становище в «гарячих» точках планети.
Терористами був збитий вертоліт МІ-8 під Слов'янськом (2014)
Неподалік Слов'янська терористами був збитий гелікоптер Нацгвардії України Мі-8 в результаті чого загинули 12 військових. Гелікоптер після розвантаження продуктів харчування та проведення ротації особового складу повертався з району Карачун-гори.
Унікальна
дата
3152
День хіміка представники цієї цікавої професії відзначають в останню неділю травня. Традиції...
3623
Міжнародний день миротворців ООН проголосила в 2002 році, призначивши його на 29 травня. Таким...
День міста Києва
Унікальна
дата

Перше святкування Дня Києва відбулося наприкінці травня 1982 року — святкування 1500-річчя Києва. З 1984 року почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі. А в останню неділю травня 1987 вперше був офіційно відзначено День міста Києва.

В цей день народилися
1953
RU
Радянський і москальський актор, народний артист Московії.
1917
US
35-й президент США від Демократичної партії. Єдиний американський президент католик. Лауреат Пулітцеровської премії. Був застрелений в листопаді 1963 в Далласі.
В цей день померли
Сергій Кульчицький
2014
UA
Український військовий, генерал-майор. Герой України. Загинув під Слов'янськом в результаті збиття терористами гелікоптера Мі-8.
Омелян Пріцак
2006
UAUS
Українсько-американський історик, мовознавець, філолог-орієнталіст, організатор української науки у світі, засновник і довголітній директор Українського наукового інституту Гарвардського університету.
Цей день в історії
29 Травня
2014
Неподалік Слов'янська терористами був збитий гелікоптер Нацгвардії України Мі-8 в результаті чого загинули 12 військових. Гелікоптер після розвантаження продуктів харчування та проведення ротації особового складу повертався з району Карачун-гори.UA