Дата народження:
21 Жовтня 1833 (186 р. тому)
Знак зодіаку: Ваги
Дата смерті:
10 Грудня 1896 (123 р. тому)
На момент смерті було 63 роки
Додав:
Редакція
сайту
(16.12.2016)

Альфред НобельSE

Шведський хімік, інженер, винахідник динаміту, засновник премії.

Альфред Нобель народився в Швеції 21 жовтня 1833 року. Спочатку батько Альфреда працював конструктором в Стокгольмі. Практично все своє дитинство хлопчик провів у Санкт-Петербурзі, де у сім'ї був свій бізнес. Але, збанкрутувавши, Нобелі повернулися до Швеції, і Альфред зацікавився дією вибухових речовин.

У 1850-х роках завершилася розробка «динаміту». Його Альфред вивів зі спеціального складу, що включає в себе нітрогліцерин. Він запатентував свій винахід в 1867 році та відкрив фабрику з його виробництва. Згодом такі ж фабрики Нобель відкрив в Англії та Німеччині.

У 1876 році Альфред Нобель переїхав до Франції. У 1888 році в газетах було помилково опубліковано повідомлення про його смерть. Через це у самого винахідника почалася депресія. Цей стан ускладнився тим, що його почали називати «мільйонером на крові», «торгівцем вибухівкою», «динамітним королем». Нобель не хотів, щоб його запам'ятали головним лиходієм епохи, тому 27 листопада 1895 року він склав заповіт, у якому повідомив про заснування премії за видатні досягнення в науці. Для цього він заповів свій величезний статок.

Помер Альфред Нобель 10 грудня 1896 року в Італії, назавжди запам'ятавшись людям завдяки появі самої почесної премії сучасного світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0