Народ, який не пам'ятає свого минулого -
не має і майбутнього.

@ Платон

Культурно-історичний календар України
beta-версія

Білл Клінтон

Білл Клінтон

42-й президент США, державний і політичний діяч.
US
Знак зодіаку:
Лев
Дата народження: 
19 Серпня 1946 (69 р. тому)

Білл Клінтон народився 19 серпня 1946 року в американському штаті Арканзас. Його справжнє ім'я — Вільям Джефферсон Блайт. Хлопчик зі шкільних років виділявся серед однолітків своїм розумом і музичним талантом — він грав у джаз-оркестрі. У 1963 році він разом із молоддю зустрівся з президентом США Джоном Кеннеді. Після рукостискання президента він і вирішив присвятити себе політиці.

Білл закінчив університет у Вашингтоні і Оксфордський університет, потім вступив на юридичний факультет Єльського університету, де й познайомився з майбутньою дружиною.

У 1973 році Клінтон почав викладацьку діяльність в університеті Арканзасу. Поступово він став займатися політикою.

У 1978 році він став губернатором штату, кілька разів перебираючись на цей пост. Пріоритетами діяльності Клінтона був розвиток підприємництва та освіти. У 1992 році політик став наймолодшим президентом США за всю історію країни.

Зовнішньополітична діяльність президента зробила США найвпливовішою країною світу. Білл Клінтон був активним учасником мирних переговорів на Балканах і в Ізраїлі. У 1996 році його повторно обрали президентом. Він домігся неймовірного економічного розвитку США, добився зниження рівня інфляції, а також безробіття. Повноваження Клінтона закінчилися в 2000 році — після гучного сексуального скандалу, пов'язаного з відносинами президента з практиканткою Білого дому Монікою Левінські.

Невідомо: 
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter