Нравится
Нравится

Богдан Хмельницький

гетьман Війська Запорізького
Дата народження — Нд 06 Січня 1596 р. (418 р. тому)
Знак зодіаку — КОЗЕРІГ
Дата смерті — Пн 06 Серпня 1657 р. (357 р. тому)
На момент смерті було — 61 р.
Богдан Хмельницький

«Якщо підступності не буде краю, то доведеться битися»

— Богдан Хмельницький

Богдан Хмельницький — одна з найважливіших фігур в українській історії. Народився він 27 грудня 1595 року (6 січня 1596 року за новим стилем). Місцем народження є Суботів, Жовква або Чигирин. Батько-сотник назвав сина Зіновієм, а Богданом його нарекли пізніше — за видатні досягнення у якості гетьмана.

Богдан Хмельницький вчився в єзуїтській школі, хоча й був православним. Він вивчив латину і польську мову, а пізніше — ще й турецьку з французькою. Богдан Хмельницький вступив до козацького війська і брав участь у польсько-турецькій війні, тоді й потрапив до полону. Після свого повернення додому, він організував чимало морських походів на турецькі міста і став сотником у Чигирині.

«Синове воїнів хоробрих, явіть мужність свою! І вам вовіки віків славу запишуть»

— Богдан Хмельницький

Хмельницького поважав польський король Владислав IV, але проти Польщі Богдана налаштував його особистий ворог, що зруйнував не тільки його маєток, а й сім'ю — вкравши дружину і побивши до півсмерті сина. Король відмовився вирішити конфлікт, тому Богдан Хмельницький узявся за шаблю і знайшов союзників в особі кримських татар.

18 квітня 1648 року Богдана Хмельницького проголосили гетьманом. 8 січня 1654 року був підписаний історичний Переяславський договір між Хмельницьким і представниками Москви.

Пам'ятник Хмельницькому

Помер Богдан Хмельницький 27 липня 1657 року (6 серпня за новим стилем), його поховали в Суботові. У 1664 році поляки спалили колишній хутір Хмельницького та розсипали його прах за вітром.

«Що рука людська зробить, те й зруйнувати може»

— Богдан Хмельницький

Відео: Видатні Українці - Богдан Хмельницький
Відео: Марш "Богдан Хмельницький"
Відео: Запорізький марш⇓ ПОДІЛИСЯ ДУМКОЮ ⇓