14 Червня
1834 (185 р. тому)
Додав:
Редакція
сайту
(14.12.2016)

Був запатентований наждачний папір

Ще в Стародавньому Китаї люди знали, що таке наждачний папір. Великі винахідники китайці створили його першими, використовуючи дроблені раковини, насіння й пісок. Вони наклеювали абразивні частинки клеєм на пергамент і потім шліфували наждачним папером поверхні. Але лише 14 червня 1834 року був запатентований наждачний папір у такому вигляді, яким ми його знаємо тепер. Це зробив Ісаак Фішер.

Наждачний папір, виготовлений за його технологією, ще називають шліфувальною шкуркою. Абразивний інструмент із цією назвою — це тканинне або паперове полотно з нанесеним на нього абразивним порошком (зазвичай це карбід кремнію).

Після того, як був запатентований наждачний папір, він часто використовувався для чорнової і чистової обробки металевих та інших деталей, заточування інструментів, шліфування різних поверхонь. Крім того, саме завдяки йому виробники таких речей, як CD-диски, повітряні кулі, каталоги тощо, можуть дотримуватися умов технологічного процесу. Сьогодні наждачний папір щільно увійшов також у побут звичайних людей, які також досить часто використовують його для різних цілей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0