13 Липня
2019
Залишилося до події
4
міс
22
дні
11
год.

День державності ЧорногоріїME

13 липня — це День державності Чорногорії. Це свято донедавна було єдиним власним державним святом Чорногорії. 13 липня було обрано для святкування не випадково. Саме цього дня в 1878 році відбувся Берлінський конгрес, який визнав Чорногорію незалежною державою.

Спочатку Чорногорія входила до складу сербської держави Неманевичів. Тільки після завоювання сербської території Османської імперією Чорногорія стала незалежною державою. Ця незалежність тривала недовго, оскільки і сама Чорногорія незабаром була завойована.

Також 13 липня, але вже 1941 року, почалося повстання чорногорців проти окупаційної італійської влади. У 1941 році Чорногорію проголосили незалежною від Югославії країною, але при цьому вказали на заступництво Італії. Повстання, що почалося 13 липня — полягало в нападі на гарнізони італійців по всій Чорногорії. Але за кількома перемогами повстанської армії прийшла ідейна криза, яка полягала в конфлікті інтересів прихильників Комуністичної партії й офіцерів колишньої королівської армії. Ідейні протиріччя в кінцевому підсумку закінчилися громадянською війною в Чорногорії.