Нравится
Нравится

День юриста України

Відзначається — Щорічно 8 Жовтня
08 Жовтня Вт. (дата для 2013 року)
08 Жовтня Ср. (дата для 2014 року)
08 Жовтня Чт. (дата для 2015 року)
День юриста України

«Суддя — це говорящий закон, а закон — це німий суддя»

— Ціцерон

8 жовтня правознавці відзначають День юриста України. Це свято з'явилося у зв'язку з виходом відповідного указу президента країни про внесення Дня юриста України в календар свят. Це відбулося в 1997 році.

День юриста України — професійне свято всіх, хто пов'язаний із захистом прав і свобод громадян України. Сьогодні роль юриста в правовій державі неоціненна. Ця професія важлива для утвердження демократичних цінностей в суспільстві, принципу верховенства права, для захисту інтересів кожної людини та підвищення загального рівня правової свідомості в країні.

«Цивілізація призвела до того, що вже не важливо, хто правий, а хто не правий; важливо чий адвокат кращий або гірший»

— В. Швебель

На сьогоднішній день юристи працюють абсолютно у всіх сферах діяльності людини. Вони захищають права усіх верств населення. День юриста України відзначають в кожній державній структурі, комерційних установах — скрізь, де працюють юристи.

Професійну діяльність юристів України регламентує ціла низка законів, головний серед них — Конституція України. Саме вона закріплює усі права громадянина України та описує їх обов'язки перед суспільством.

День юриста України офіційно не є вихідним днем. Але традиційно 8 жовтня День юриста України представників цієї професії вітають чиновники різного рангу.

«Законодавство має бути голосом розуму, а суддя — голосом закону»

— Піфагор

День юриста України
Відео: Бути юристом - почесно і відповідально⇓ ПОДІЛИСЯ ДУМКОЮ ⇓