Дата народження:
1548 (471 р. тому)
Дата смерті:
17 Лютого 1600 (419 р. тому)
На момент смерті було 52 роки
Додав:
Редакція
сайту
(12.12.2016)

Джордано БруноIT

Видатний італійський середньовічний філософ і поет

Засновник сучасної філософії Джордано Бруно народився в 1548 році в невеликому містечку біля Неаполя. Освіту він здобув у монастирській школі. У 1565 році Бруно став членом Домініканського ордену, а через 5 років прийняв сан священика.

У 1576 році Джордано звинуватили в єресі, тому він втік за межі Італії, постійно переїжджав з одного міста в інше. В цей період він працював над своїми науковими працями і паралельно читав лекції в різних навчальних закладах.

У 1592 році його запросили до Венеції. Але, зраджений патрицієм Джованні Моченіго, Бруно був заарештований і переданий суду інквізиції. Завершували слідство у справі Бруно римські інквізитори. Вченого звинуватили у богохульстві та аморальній поведінці по відношенню до догматичної теології. Оскільки він відмовився визнавати свої ідеї помилковими, його засудили до смерті.

17 лютого 1600 року Бруно прилюдно спалили на багатті на одній з римських площ. Джордано Бруно залишив по собі кілька робіт, найважливішими серед яких визнані «Про причину, початок і єдине» і «Про нескінченність, Всесвіт і світи».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
В цей день народилися:
Коментарі 0