Дата народження:
28 Січня 1225 (794 р. тому)
Знак зодіаку: Водолій
Дата смерті:
07 Березня 1274 (745 р. тому)
На момент смерті було 49 років
Додав:
Редакція
сайту
(10.12.2016)

Фома АквінськийIT

Видатний європейський середньовічний філософ і теолог

Достеменно не відомо, коли саме народився Фома Аквінський, але історики припускають, що це сталося приблизно в 1224-1225 році. Родина Аквінського перебувала у кровних зв'язках із самим імператором Генріхом VI.

П'ятирічного Фому відправили до бенедиктинського монастиря, потім він закінчив університет в Неаполі. Аквінський вирішив вступити до лав домініканського ордену. Це не сподобалося родичам, тому його заточили у фортеці. Вважається, що там він перебував два роки. Знаходячись в ув'язненні, він багато читав, вивчав філософію, але не змінив своїх вподобань. З часом Аквінського звільнили.

Першими працями Фоми стали трактати «Про сутність та існування», а також «Про основи природи». У 1256 році йому присвоїли ступінь магістра. У 1265 році він зайнявся створенням «Суми теології», яку так і не завершив. Останнім твором автора стала «Пісня пісень».

Помер Аквінський 7 березня 1274 року. Через півстоліття його зарахували до лику святих католицької церкви. Зараз він вважається покровителем багатьох університетів Європи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0