Дата народження:
15 Лютого 1564 (455 р. тому)
Знак зодіаку: Водолій
Дата смерті:
08 Січня 1642 (377 р. тому)
На момент смерті було 78 років
Додав:
Редакція
сайту
(2.01.2017)

Галілео ГалілейIT

Видатний італійський вчений і мислитель епохи Відродження. Засновник класичної механіки, довів правильність геліоцентричної теорії будови сонячної системи.

Галілео Галілей народився 15 лютого 1564 року в Пізі. Вже в юності він захопився вивченням різних наук. І згодом став основоположником експериментальної фізики, філософом, математиком і астрономом.

Галілей закінчив Пізанський університет. В 1586 році вчений видав свою першу працю «Маленькі гідростатичні ваги». У 1590 році закінчив роботу над книгою «Про рух», в якій він буквально розгромив вчення Арістотеля. У 1592 році почав викладати механіку, астрономію і математику в університеті Падуї.

У липні 1609 року вчений створив підзорну трубу, за допомогою якої міг вести спостереження за астрономічними тілами. В результаті він підтвердив геліоцентричне будову світу, теорію яку висував Коперник. Тим не менш, богослови визнали теорію Коперника помилковою. Галілея викликали до Риму, вимагаючи, щоб він відмовився від своїх ідей про устрій світу. Під тиском можновладців вчений підкорився вимогам.

У 1632 році з'явився черговий науковий твір Галілея «Діалог про дві найголовніші системи світу — Птолемеєвої і Коперникової». Через нього вченого віддали під суд, звинувативши в єресі. Під загрозою смерті він вимовив слова зречення від своїх ідей, і останні роки життя провів під наглядом інквізиції.

Помер видатний вчений 8 січня 1642 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 2
У 1632 році з'явився черговий науковий твір Галілея «Діалог про дві найголовніші системи світу — Птолемеєвої і Коперникової». Через нього вченого віддали під суд, звинувативши в єресі.
В июле 1609 ученый создал подзорную трубу, с помощью которой мог вести наблюдение за астрономическими телами.