Дата народження:
19 Травня 1890 (129 р. тому)
Знак зодіаку: Телець
Дата смерті:
02 Вересня 1969 (50 р. тому)
На момент смерті було 79 років
Додав:
Редакція
сайту
(14.12.2016)

Хо Ши МінVN

В'єтнамський політичний діяч, перший президент північного В'єтнаму, засновник Комуністичної партії. Керівник революції та борець проти французької та американської окупації В'єтнаму.

Хо Ши Мін народився 19 травня 1890 в провінції Нгеань Центрального В'єтнаму. Його справжнє ім'я — Нгуєн Тат Тхань, він мав багато партійних псевдонімів, один з яких — Хо Ши Мін. Навчався в Національному коледжі в Хюе, потім працював учителем - викладав французьку та в'єтнамський мови.

У 1911 році Хо Ши Мін відправився до Європи і наступні кілька років жив спочатку в Англії, потім у США, а в 1919 році оселився в Парижі. Саме у Франції він зайнявся політикою, активно включився в діяльність французьких лівих організацій, відвідував їх збори і мітинги, писав статті і став здобувати популярність у політичних колах.

З 1925 року на протязі двох років Хо Ши Мін працював перекладачем радянського консульства в Кантоні (Китай). Саме в цей період він організував Товариство революційної молоді В'єтнаму.

У 1941 році в окупованому японцями Індокитаї Хо Ши Мін заснував і очолив Лігу боротьби за незалежність В'єтнаму (В'єтмінь). Після капітуляції Японії в 1945 році Вьетмінь взяв владу в Індокитаї в свої руки, а главою незалежного уряду Індокитаю став Хо Ши Мін.

З початком бомбардувань американцями Північного В'єтнаму в 1965 році, Хо Ши Мін зайняв позицію боротьби і відмови від будь-яких переговорів в умовах продовження військової агресії. У країні він став символом боротьби за незалежність, будучи політиком, що здійсьнив найбільший вплив на хід історії В'єтнаму і всього національно-визвольного руху XX століття.

Помер Хо Ши Мін 2 вересня 1969 в Ханої, був похований в мавзолеї на площі Бадін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0