Дата народження:
14 Січня 1937 (82 р. тому)
Знак зодіаку: Козеріг
Дата смерті:
04 Липня 1995 (24 р. тому)
На момент смерті було 58 років
Додав:
Редакція
сайту
(10.12.2016)

Євген Пилипович ГуцалоUA

Український письменник, журналіст, поет, новеліст. Видатний майстер українського слова.

Майстер українського слова Євген Пилипович Гуцало народився 14 січня 1937 року на Вінничині в селі Старий Животів. Батьки вчителі змалку привили хлопцеві жагу до знання. Саме любов до книг надихнула Євгена стати письменником. Друга світова війна, яка припала на дитинство Євгена, внесла в творчість письменника великий слід.

Після невдалої спроби вступити до Київського університету ім. Т.Шевченка на факультет журналістики, Євген вступає до Ніжинського Педагогічного інституту. Там активно живе творчим життям, пише вірші, стає активним членом літературної студії. Після випуску деякий час працює в газетних редакціях.

В 1960 році Гуцало повністю присвячує себе літературній діяльності, а вже через два роки виходить перша збірка оповідань письменника “Люди серед людей”. В період “хрущовської відлиги” шістдесятих років Євген зміг сповна реалізувати свій талант. В цей період один за одним виходять блискучі твори письменника.

Євгена не зміг зламати і “брежнівський застій”, коли знову відновилися утиски та цензура по відношенню до української творчої інтелігенції. Письменник тонко висміював реалії радянського життя, але, все ж таки, робив це не так відкрито, як тогочасні письменники дисиденти.

Крах комуністичної системи та відновлення незалежності дає творчості Гуцала нове дихання. В цей час йому вдається відкрито сказати все те, що раніше доводилося вкладати поміж рядків. Але, на жаль, 4 липня 1995 року життя видатного українці обірвалося.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0