Дата народження:
12 Січня 1903 (116 р. тому)
Знак зодіаку: Козеріг
Дата смерті:
07 Лютого 1960 (59 р. тому)
На момент смерті було 57 років
Додав:
Редакція
сайту
(9.12.2016)

Ігор КурчатовRU

Видатний радянський фізик, творець атомної бомби.

Ігор Курчатов народився на Уралі 12 січня 1903 року. Його батько працював землеміром, а мати — вчителькою. Коли він був ще маленьким, його сестра серйозно захворіла, тому сім'я перебралася жити до Сімферополя, ближче до моря.

У 1920 році юнак закінчив місцеву гімназію, отримавши при цьому золоту медаль. Після школи Курчатов вступив у Кримський університет на фізико-математичний факультет. Вуз він закінчив екстерном — за три роки. У 1925 році його запросили до Ленінградського фізико-технічного інституту. Працюючи там, Курчатов обгрунтував явище ядерної ізомерії штучних-радіоактивних ізотопів. Після цього разом з Флеровим і Петржаком він відкрив процес самовільного розподілу урану.

У роки Великої Вітчизняної війни вчений створював системи захисту суден від магнітних мін. У 1943 році його призначили главою лабораторії з вивчення атомної енергії при Державному Комітеті Оборони. У 1949 році під його керівництвом була створена перша в СРСР атомна бомба.

Крім усього, Курчатов був депутатом Верховної Ради СРСР. 7 лютого 1960 року вчений помер. Його іменем названо Інститут атомної енергії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
В цей день народилися:
Коментарі 0