Дата народження:
25 Серпня 1530 (489 р. тому)
Знак зодіаку: Діва
Дата смерті:
18 Березня 1584 (435 р. тому)
На момент смерті було 54 роки
Додав:
Редакція
сайту
(13.12.2016)

Іван ГрознийRU

Перший цар Московії який відомий своєю особливою жорстокістю

Іван Грозний у всіх асоціюється з твердим словом і навіть тиранією. Але все ж Іван IV був надзвичайною людиною з неймовірними розумовими здібностями. Іван Грозний отримав чудову освіту, мав просто феноменальну пам'ять і був вельми ерудованим.

Народився Іван 25 серпня 1530 року. Його батько був великим князем Василем III. Іван рано залишився без батьків: батько помер, коли синові було три роки, а мати — коли Івану виповнилося вісім. На очах у хлопчика сталося кілька палацових переворотів, організованих родами Шуйських і Бєльських. Буденними явищами для Івана стали насильство, чвари, жорстокість, лицемірство і мстивість. Звикаючи до них, юнак поступово сам ставав жорстокою людиною.

Царська влада була покладена на Грозного 16 січня 1547 року. Іван відразу ж зайняв тверду позицію на міжнародному рівні.

Грозний провів ряд унікальних економічних і військових реформ. Його страшенно боялися піддані за його «звичку» страчувати за найменшу провину. Поступово держава тирана стала розорятися.

9 листопада 1582 року Іван випадково вбив сина, потрапивши йому в скроню палицею. У своєму заповіті цар покаявся у скоєному. А 18 березня 1584 року Грозний помер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
В цей день народилися:
Коментарі 0