Дата народження:
1646 (373 р. тому)
Дата смерті:
03 Липня 1722 (297 р. тому)
На момент смерті було 76 років
Додав:
Редакція
сайту
(15.12.2016)

Іван СкоропадськийUA

Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній Україні (1708-1722). Призначений Петром І після поразки Мазепи.

Майбутній гетьман Іван Скоропадський народився в Умані. Закінчив Києво-Могилянську академію. Був військовим канцеляристом та писарем при двох гетьманах: Івані Самойловичі та Івані Мазепі.

Скоропадський загалом був прихильником політики Мазепи, який прагнув незалежності від Московії. Тому Мазепа готував його на свого наступника. Під час Північної війни Скоропадського арештовують москалі за підозру у співпраці з Мазепою. Але Петро І, за відсутності інших кандидатів, дає згоду на обрання гетьманом саме Івана Скоропадського. Тому, 6 листопада 1708 року в Глухові, Скоропадського формально обирають гетьманом. Вся його політика, яка зводилася до того, щоб зберегти залишки козацьких вольностей, була провалена. Україна була спустошена та повністю окупована москалями. Гетьман не мав права прийняти жодне рішення без узгодження з адміністрацією в особі московського резидента. Фактично гетьман став всього лиш маріонеткою окупаційної влади.

Помер Іван Скоропадський 3 липня 1722 року та був похований в Глухові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
В цей день народилися:
Коментарі 0