Дата народження:
16 Лютого 1942 (77 р. тому)
Знак зодіаку: Водолій
Дата смерті:
17 Грудня 2011 (8 р. тому)
На момент смерті було 69 років
Додав:
Редакція
сайту
(12.12.2016)

Кім Чен ІрKP

Глава КНДР в 1994-2011 роках.

Кім Чен Ір був багаторічним правителем Північної Кореї, генеральним секретарем Трудової Корейської партії і верховним головнокомандуючим народної армії. Офіційна біографія вождя свідчить, що народився майбутній глава держави 16 лютого 1942 року. Згідно з легендою, в момент, коли на світ з'явився хлопчик, на небі всі могли спостерігати подвійну веселку. Припускається, що місцем народження Юрія Ірсеновіча Кіма (москальський варіант імені) стало село Вятское Хабаровського краю (СРСР). Там же Кім провів своє дитинство, оскільки в цьому районі його батько Кім Ір Сен служив капітаном Червоної Армії. Згодом він став президентом КНДР.

У 1961 році Кім Чен Іра взяли в Трудову партію КНДР, він швидко просувався по партійній лінії. З 1982 року Кім став депутатом Верховної Ради КНДР. Він фактично став керівником корейських спецслужб, які організовували багато терактів. Пізніше Кім очолив Корейську Народну Армію. А в липні 1994 року йому передали всі владні повноваження батька.

Ставлення демократичних держав до КНДР з приходом до влади Кім Чен Іра не покращилося. 17 грудня 2011 року корейський лідер помер. У країні оголосили багатоденну жалобу. Жителі Кореї, які не дотримувалися жалоби, підпадали під справжні репресії. Правонаступником президента став його син Кім Чен Ин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0