Дата народження:
05 Липня 1857 (162 р. тому)
Знак зодіаку: Рак
Дата смерті:
20 Червня 1933 (86 р. тому)
На момент смерті було 76 років
Додав:
Редакція
сайту
(26.01.2017)

Клара ЦеткінFRDERU

Відома німецька соціалістка, діяч міжнародного робітничого руху, борець за права жінок. Завдяки її пропозиції був встановлений Міжнародний жіночий день (8 березня).

Відома активістка й політичний діяч Клара Цеткін, яка є однією із засновників німецької Комуністичної партії, народилася 5 липня 1857 року в невеликому містечку Відерау в сім'ї шкільного вчителя.

Клара здобула освіту в приватному навчальному закладі Лейпцига, де й відбулося її ідейне зближення з москальськими революційними студентами-емігрантами. У гуртку, який вони організували, вона й познайомилася з Осипом Цеткін, який став згодом її цивільним чоловіком.

Клара поповнила ряди Соціалістичної робочої партії Німеччини в 1878 році. Вона повністю поринула у партійну діяльність, почала видавати свої роботи в соціал-демократичних газетах. Спочатку подружжя переїхало жити до Цюріха, потім — до Парижа. У Клари і Осипа народилися два сини, хоча вони і не були одружені офіційно.

У 1889 році чоловік Цеткін помер від туберкульозу. Сама Клара, будучи відомою учасницею роботи Другого Інтернаціоналу, проживала у Франції, де і виступила зі своєю знаменитою промовою про роль жінки в революційній боротьбі. Після цього вона стала асоціюватися з борцем за права жінок.

У 1932 році Клара Цеткін переїхала до Радянського Союзу, а 20 червня 1933 року в віці 76 років вона померла. Її прах поміщений в Кремлівську стіну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
В цей день народилися:
Коментарі 0