Дата народження:
15 Квітня 1452 (567 р. тому)
Знак зодіаку: Овен
Дата смерті:
02 Травня 1519 (500 р. тому)
На момент смерті було 67 років
Додав:
Редакція
сайту
(13.12.2016)

Леонардо да ВінчіIT

Видатний італійський вчений, дослідник, винахідник і художник, архітектор, анатоміст і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження.

Леонардо да Вінчі народився недалеко від Флоренції 15 квітня 1452 року. Його батько був нотаріусом, а мати - селянкою, яка так і залишилася одна, коли коханий одружився на багатій жінці. Коли її синові виповнилося три роки, батько забрав його жити до себе. Він хотів, щоб спадкоємець пішов по його професійним стопам, але сам Леонардо зовсім не цікавився юриспруденцією. Він повністю захопився живописом. Тому батько допоміг йому попасти на навчання в престижну майстерню Тоскани. Існує переказ, що Леонардо да Вінчі відразу показав настільки високий рівень своєї майстерності, що його вчитель Андреа дель Верроккьо закинув живопис.

Найвідомішими роботами да Вінчі вважаються «Мадонна Літа» і «Мона Ліза», відома також як «Джоконда».

Крім того, митець прославився завдяки створенню «Вітрувіанської людини» - зразка ідеальних пропорцій людського тіла і Всесвіту. Також да Вінчі є творцем велосипеда і парашута, прожектора і катапульти. Його інженерський талант також був беззаперечний.

Помер Леонардо да Вінчі 2 травня 1519 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
В цей день народилися:
Коментарі 0