Дата народження:
26 Грудня 1893 (126 р. тому)
Знак зодіаку: Козеріг
Дата смерті:
09 Вересня 1976 (43 р. тому)
На момент смерті було 83 роки
Додав:
Редакція
сайту
(16.12.2016)

Мао ЦзедунCN

Китайський державний і політичний діяч 20 століття, засновник сучасного комуністичного Китаю. Національний герой КНР.

Мао Цзедун навіть після своєї смерті залишився важливою фігурою в житті Китаю. До цих пір в країні повсюдно можна побачити його пам'ятники, навіть на китайських грошових банкнотах зображений Мао.

Провідник комунізму в Китаї народився 26 грудня 1893 року. Його батьки були досить багатими людьми, тому в дитинстві і юності Мао ні в чому не потребував. У 20-ті роки ХХ століття він став членом Комуністичної партії Китаю, а через кілька років очолив комуністичні райони провінції Цзянсі. Цзедун став одним з лідерів «Великого походу», після якого він займав провідні посади в КПК.

У 1949 році було проголошено утворення Китайської Народної Республіки. Саме Мао Цзедун її і очолив. Він залишався лідером нації до кінця своїх днів. Крім того, він цілу епоху був головою китайської компартії.

У 50-х роках Мао Цзедун спробував поміняти ідеологію марксизму-ленінізму на маоїзм, а пролетарський інтернаціоналізм — на шовінізм. Багато з його дій, спрямованих на утвердження культу власної особистості, вводили КНР в господарську та економічну кризу. Однак на тлі цього в країні стрімко розвивалася промисловість і спостерігалося об'єднання роздрібнених територій.

Після перенесених інфарктів Мао Цзедун помер 9 вересня 1976 року. Китайський лідер дожив до 83 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0