Дата народження:
07 Серпня 1876 (143 р. тому)
Знак зодіаку: Лев
Дата смерті:
15 Жовтня 1917 (102 р. тому)
На момент смерті було 41 рік
Додав:
Редакція
сайту
(15.12.2016)

Мата ХаріNL

Виконавиця екзотичних танців, одна з найвідоміших шпигунок Першої світової війни.

Мата Харі, справжнє ім'я якої Маргарета Гертруда Зеле, народилася в Нідерландах 7 серпня 1876 року. Рано залишившись сиротою, дівчинка виховувалася у хресної. Її навчання почалося в Лейдені, де вона вивчилася на виховательку дитячого садка. Також Маргарета вивчила індонезійську культуру, працювала в танцювальній трупі.

Пізніше вона почала виступати в якості циркової наїзниці. З 1905 року про неї всі дізналися, як про танцівницю в східному стилі танцю. Багато танців Мати Харі були схожі на сучасний стриптиз.

У 1916 році Мату Харі почали підозрювати у таємній агентурній роботі на користь Німеччини. Вона поспішила до французів, щоб запропонувати свої послуги і випадково назвала їм ім'я свого коханця, який був німецьким агентом-вербувальником.

У 1917 році вона їде до Мадриду. Французи перехопили радіоінформацію, яка викрила Мату Харі. Сьогодні історики вважають, що німецька сторона спровокувала ситуацію навмисне, щоб позбутися від агента. В результаті її визнали винною в подвійному шпигунстві й розстріляли 15 жовтня 1917 року в Венсенні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0