Дата народження:
22 Вересня 1791 (227 р. тому)
Знак зодіаку: Діва
Дата смерті:
25 Серпня 1867 (151 р. тому)
На момент смерті було 76 років
Додав:
Редакція
сайту
(3.02.2017)

Майкл ФарадейGB

Англійський фізик і хімік, основоположник вчення про електромагнітне поле.

22 вересня 1791 року народився Майкл Фарадей. Сім'я, що проживала в передмісті Лондона, на той час займалася ковальством. Хлопчик рано змушений був заробляти гроші: після закінчення початкової школи він почав працювати рознощиком газет. У 1804 році Майкл став учнем палітурника Рибо, він і зіграв вирішальну роль у прагненні хлопчика до знань.

У 1813 році Фарадей потрапив на лекцію Гемфрі Деві, яка проходила в Королівському інституті. Після почутого він написав Деві листа, завдяки чому став асистентом в лабораторії інституту.

Фарадей багато подорожував по Європі зі своїм учителем, а також допомагав Деві в його безпосередній роботі, пов'язаній з дослідженнями.

За деякий час Майкл Фарадей здійснив зріджування хлору, а також інших газів, а потім отримав бензол. У 1821 році вчений створив вдосконалену модель електродвигуна. А через 10 років відкрив електромагнітну індукцію. Відкривши закони електролізу, він ввів у фізику поняття катода, анода, електродів, іонів і т.д.

У 1825 році він очолив лабораторію при Королівському інституті. На його лекціях завжди було багато людей. Про Майкла Фарадея дізнався весь світ.

Помер великий учений 25 серпня 1867 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0