Дата народження:
19 Листопада 1711 (308 р. тому)
Знак зодіаку: Скорпіон
Дата смерті:
15 Квітня 1765 (254 р. тому)
На момент смерті було 54 роки
Додав:
Редакція
сайту
(13.12.2016)

Михайло ЛомоносовRU

Перший москальський вчений-натураліст, засновник МГУ.

Михайло Ломоносов народився в тоді ще Архангельській губернії Московії 19 листопада 1711 року. Батько майбутнього вченого був селянином та професійним рибалкою, у нього було кілька суден для рибного промислу. Мати Михайла померла, коли йому було всього 9 років. Це стало однією з причин того, що сам Ломоносов почав часто їздити на промисли разом з батьком.

Михайло дуже рано вивчив грамоту, любив читати і присвячував цьому заняттю практично весь свій вільний час. У 1731 році він буквально втік від батька, щоб вступити до московської «Спаської школи». Тоді йому було 20 років, а його однокласники були ще дітьми. Успіхи Ломоносова в навчанні дозволили йому пройти за один рік три класи. А в 1736 році він став випускником Слов'яно-греко-латинської Академії.

Своє навчання юнак продовжив в Німеччині. Там він вивчав хімію та гірничодобувну справу, а також цілий ряд інших дисциплін, які він згодом застосовував у роботі ад'юнкта при Петербурзькій Академії наук.

Вклад Ломоносова в науку не обмежився одним напрямком. Він став вченим-натуралістом, реформатором слов'яно-руської мови, хіміком, фізиком, творцем багатьох оптичних приладів. Його відкриття стали основою майбутніх досягнень вчених усього світу. Помер вчений 15 квітня 1765 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
В цей день народилися:
Коментарі 0