Дата народження:
13 Липня 1923 (96 р. тому)
Знак зодіаку: Рак
Дата смерті:
25 Липня 2008 (11 р. тому)
На момент смерті було 85 років

Михайло Іванович ПуговкінRU

Відомий актор театру і кіно, народний артист СРСР

Михайло Пуговкін народився в Ярославській області 13 липня 1923 року. Його батьки були бідними селянами. З дитинства хлопчик бачив себе актором, настільки йому подобалося співати, танцювати і грати різні ролі. У 1936 році він разом з родиною переїхав до Москви.

У столиці Михайло спочатку працював учнем електромонтера на гальмівному заводі. Паралельно він відвідував драматичний гурток. На одній з вистав Пуговкіна помітив відомий режисер Федір Каверін, він і запросив Михайла до Московського драмтеатру на Сретенці. Там Пуговкін пропрацював два роки, зігравши багато геніальних ролей.

У 1941 році актор пішов добровольцем на фронт, але провоював недовго, так як був важко поранений і комісований. Пуговкін був нагороджений орденом Вітчизняної війни II ступеня. З 1943 року Михайло працював у драмтеатрі, вступив до Школи-студії МХАТ. Також він працював у театрі в Мурманську, а потім повернувся до Москви і працював у театрі Ленінського комсомолу.

У цей період Михайло Пуговкін активно знімався в кіно. Одна з його відомих ролей була зіграна в кінострічці «Солдат Іван Бровкін». Полюбилися глядачеві й фільми «Операція И», «Весілля в Малинівці», «12 стільців», «Іван Васильович змінює професію».

Актор помер 25 липня 2008 року в Москві. Причиною смерті стало загострення цукрового діабету.

Коментарі 0