Дата народження:
19 Лютого 1473 (546 р. тому)
Знак зодіаку: Риби
Дата смерті:
24 Травня 1543 (476 р. тому)
На момент смерті було 70 років
Додав:
Редакція
сайту
(12.12.2016)

Микола КоперникPL

Відомий польський астроном, автор геліоцентричної системи світу

Микола Коперник народився в місті Торунь (Польща) 19 лютого 1473 року. Його батько був німецьким купцем, в сім'ї якого підростало четверо дітей. Під час епідемії чуми батько сімейства помер, тому вихованням Миколи зайнявся його дядько по матері, який був єпископом.

Дядько забезпечив племіннику гарну освіту. Коперник закінчив факультет мистецтв Краківського університету та юридичний факультет Болонського університету. Крім того, Микола займався вивченням медицини та богослов'я.

Після тривалого навчання Коперник повернувся до Польщі і працював каноніком в невеликому рибальському містечку Фромборк. Там почалися перші астрономічні спостереження Миколи, які він описав у своїй праці «Малий коментар».

У листопаді 1520 року Коперника обрали адміністратором володінь капітулу. На цей час якраз припав розпал війни з хрестоносцями. Він зумів організувати гарнізон Ольштин, щоб той відстояв себе перед ворогами. У наступному році Коперника призначили комісаром, а пізніше — канцлером капітулу.

У 1530-х роках він завершив роботу над своєю працею «Про обертання небесних сфер». Пізніше через цю роботу Миколу звинуватили в єресі. Але на той момент вченого вже не було в живих. Помер Коперник 24 травня 1543 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0