Дата народження:
15 Серпня 1769 (250 р. тому)
Знак зодіаку: Лев
Дата смерті:
05 Травня 1821 (198 р. тому)
На момент смерті було 52 роки
Додав:
Редакція
сайту
(18.12.2016)

Наполеон I БонапартFR

Визначний французький полководець, завойовник і державний діяч, імператор французів (1804-1815), який, після повалення монархії, заклав основи сучасної французької держави.

Наполеон I Бонапарт — це людина-епоха. Безліч його думок і прагнень сьогодні лягли в основу міжнародного права, військової теорії та політичних тактик. Народився Наполеон 15 серпня 1769 року на легендарному острові Корсика. Наполеон став другим із 13 дітей в сімействі. Його батько був дрібним аристократом, тому постарався домогтися у французів королівських стипендій для своїх старших синів, серед яких був і Наполеон.

У 1785 році юнак потрапив в армію, отримавши звання молодшого лейтенанта артилерії. Він став активним учасником Великої французької революції, швидко схиляв до себе людей, володіючи гострим розумом і виявляючи схильність до військової справи.

У листопаді 1799 року Бонапарт очолив державний переворот у Франції і зайняв пост консула країни, фактично ставши першою особою Франції. Новий глава держави провів кілька реформ, заснував Французький банк, створив громадянський кодекс. У 1804 році Наполеона проголосили імператором, поступово він захоплював нові землі у свої володіння, окупувавши частину Західної і Центральної Європи. Кінець переможному просуванню армії Наполеона поклав напад на Московію 1812 року.

Через два роки після своєї поразки Наполеон I Бонапарт склав свої повноваження і відправився у заслання на острів Ельба. Спроба захопити владу знову виявилася невдалою. І останні роки життя великого полководця пройшли в ув'язненні на острові Святої Олени. Помер полководець 5 травня 1821 року. Багато істориків запевняють, що його отруїли.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0