Дата народження:
07 Листопада 1888 (131 р. тому)
Знак зодіаку: Скорпіон
Дата смерті:
06 Липня 1934 (85 р. тому)
На момент смерті було 46 років
Додав:
Редакція
сайту
(15.12.2016)

Нестор МахноUA

Український лідер анархістського руху в роки Громадянської війни.

Нестор Махно народився в Гуляйполі Запорізької області 7 листопада 1888 року. Його батьки були звичайними селянами, тому Нестор закінчив церковно-приходську школу. З раннього дитинства він змушений був працювати на багатих хуторян. Пізніше влаштувався чорноробом на чавунно-ливарний завод. У 1905 році вступив до анархістської групи, він був активним учасником терористичних актів і бандитських нападів. У 1909 році Нестора засудили до страти за вбивство поліцейського. Але, оскільки на момент винесення вироку він був неповнолітнім, кару замінили десятьма роками каторги.

Перебуваючи в Бутирській в'язниці, Махно займався самоосвітою. Під час революції 1917 року він був звільнений і поїхав до Гуляйполя, де і очолив відомий «комітет з порятунку революції».

У квітні 1918 року Нестор створив свій повстанський загін для боротьби з німецькими окупантами. Восени 1918 року Махно не визнав владу Директорії і Симона Петлюри. Він вів активну боротьбу проти білогвардійців, петлюрівців і Червоної Армії, виступаючи за анархічний уклад суспільства.

Помер Нестор Махно в еміграції. Спочатку він жив у Румунії, потім у Польщі й у Франції. Смерть наздогнала його 6 липня 1934 року в Парижі. Анархіст помер в бідності від туберкульозу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0