Нравится
Нравится

Олександр Довженкo

український кінорежисер, письменник, кінодраматург
Дата народження — Вт 11 Вересня 1894 р. (120 р. тому)
Знак зодіаку — ДІВА
Дата смерті — Нд 25 Листопада 1956 р. (57 р. тому)
На момент смерті було — 62 р.
Олександр Довженко

Олександр Довженко — культова особистість в світовому кіно. Він народився в невеликому селі Чернігівської губернії 11 вересня 1894. Батько Довженка був бідним селянином. Щоб вивчити сина, він продав десятину землі і віддав Олександра в Глухівський учительський інститут. Провчившись там в період з 1911 року по 1914 рік, Олександр Довженко переїхав жити до Києва.

Довженко деякий час працював за фахом, потім був дипломатичним службовцем. Після цього Олександр Довженко вирушив до Німеччини, щоб вчитися там живопису. Повернувшись звідти, він працював карикатуристом у газеті «Вісті ВУЦВК».

У 1926 році Олександр Довженко сильно захопився кінематографом. Він зняв на Одеській кіностудії картину «Ягідка кохання», потім «Звенигору», які зробили його відомим режисером у світі кінематографа. У 1930 році Олександр Довженко зняв свій найвідоміший фільм «Земля», визнаний геніальним у багатьох країнах світу. Довженко знімав різнопланові фільми: як комедії, так і особистісні трагедії. Крім того, він сам займався підготовкою сценаріїв. Чимало з прийомів, які використовував Олександр Довженко у своїй режисерській Зйомки фільму роботі, змінили кіно.

Помер Довженко 25 листопада 1956 року.

«Плачте, але знімайте»

— Олександр Довженко

Відео: Обличчя української історії. Олександр Довженко
Відео: Олександр Довженко
Відео: Олександр Довженко. Роздуми після життя
Відео: Україна у вогні. Олександр Довженко
Відео: Земля. Олександр Довженко (1930)⇓ ПОДІЛИСЯ ДУМКОЮ ⇓
Категорії: Народилися, Померли
Кількість переглядів сторінки: 12347