Дата народження:
10 Вересня 1894 (123 р. тому)
Знак зодіаку: Діва
Дата смерті:
25 Листопада 1956 (61 р. тому)
На момент смерті було 62 роки
Додав:
Редакція
сайту
(16.12.2016)

Олександр ДовженкoUA

Видатний український кінорежисер, письменник, кінодраматург

Олександр Довженко — культова особистість в світовому кіно. Він народився в невеликому селі Чернігівської губернії 11 вересня 1894 року. Батько Довженка був бідним селянином. Щоб вивчити сина, він продав десятину землі і віддав Олександра в Глухівський учительський інститут. Провчившись там в період з 1911 року по 1914 рік, Олександр переїхав жити до Києва.

Довженко деякий час працював за фахом, потім був дипломатичним службовцем. Після цього вирушив до Німеччини, щоб вчитися там живопису. Повернувшись звідти, він працював карикатуристом у газеті «Вісті ВУЦВК».

У 1926 році Олександр сильно захопився кінематографом. Він зняв на Одеській кіностудії картину «Ягідка кохання», потім «Звенигору», які зробили його відомим режисером у світі кінематографа. У 1930 році Довженко зняв свій найвідоміший фільм «Земля», визнаний геніальним у багатьох країнах світу. Режисер знімав різнопланові фільми: як комедії, так і особистісні трагедії. Крім того, він сам займався підготовкою сценаріїв. Чимало з прийомів, які використовував майстер у своїй режисерській роботі, змінили кіно.

Помер Довженко 25 листопада 1956 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0