Дата народження:
23 Листопада 1903 (116 р. тому)
Знак зодіаку: Стрілець
Дата смерті:
01 Липня 1968 (51 р. тому)
На момент смерті було 65 років
Додав:
Редакція
сайту
(15.12.2016)

Олександр Георгійович ІвченкоUA

Видатний радянський авіаконструктор поршневих та газотурбінних двигунів. Засновник вітчизняної школи авіадвигунобудування.

Майбутній авіаконструктор Олександр Івченко народився 23 листопада 1903 року в Запорізькій області. Батько Олександра був робітником-ливарником на місцевому заводі. Змалку хлопчик цікавився різноманітною технікою, тому в 1930 році вступив до Харківського механіко-машинобудівного інституту.

Перші успіхи майбутнього конструктора проявилися в довоєнні роки в Запоріжжі на моторобудівному заводі. Разом з колегами Івченку вдалося модифікувати двигун М-88 до серійного виробництва. Саме цими двигунами оснащувалися радянські літаки в період Другої світової війни.

В період окупації України німцями завод Івченка був евакуйований до Омська де виготовив для потреб армії понад 27 тисяч авіадвигунів.

В 1945 році в Запоріжжі створюється дослідно-конструкторське бюро яке очолює Івченко. За своє життя видатний конструктор був причетний до розробки нового покоління авіаційних двигунів для літаків та гвинтокрилів. Це були новітні сімейства поршневих та газотурбінних двигунів для таких машин як: гвинтокрили Мі-1, Ка-10, Ка-15; літаки Ан-10, Ан-12, Ан-24, Іл-18.

Помер Олександр Івченко 1 липня 1968 року в Запоріжжі. За свої заслуги майстер був нагороджений багатьма нагородами та удостоєний науковим ступенем доктора технічних наук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0