15 Квітня
2014
Унікальна дата
Додав:
Редакція
сайту
(12.01.2018)

ПесахIL

Скільки б тисячоліть не існувала любов, відсвяткувати її народження ніколи не гріх. Очевидно, саме так вважали євреї, які вигадали свято

Єврейське свято Песах вважається найдавнішим з релігійних свят, що відзначаються в наш час. Історія свята пов'язана з виходом євреїв з єгипетського рабства.

Єврейське свято Песах вважається найдавнішим з релігійних свят, що відзначаються в наш час. Історія свята пов'язана з виходом євреїв з єгипетського рабства. Ця історична подія відбулася приблизно 33 століття назад (за єврейським літочисленням це 2448 рік).

Передісторія Песаха пов'язана з об'єднанням єврейського народу, який прийшов до Єгипту у складі 70 осіб з роду Якова і вийшов звідти великим товариством з 600 000 чоловік. У зв'язку із стрімко зростаючою чисельностю євреїв їх почали обмежувати, покладаючи на представників єврейського народу найважчу повинність. Потім почалися набіги на будинки євреїв. Їх новонароджених хлопчиків стали вбивати. Одному з таких хлопчиків вдалося вижити. Це був Мойсей (Моше), який і врятував свій народ. Свого часу Мойсея засудили до смерті за те, що він убив єгиптянина, який жорстоко бив єврея. Мойсей втік до Африки, але одного разу почув голос Всевишнього, який і велів Моше вивести свій народ з рабства. І Мойсей виконав волю Божу.

Протягом багатьох століть головними атрибутами вечірньої трапези на Песах є маца і вино. Ціле свято припадає на 15-21 числа єврейського весняного місяця.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0