Про нас

 

«Непросто вести війну з тим, у кого аванпост у вашій голові»
— Саллі Кемптон

 

Наближається 25-та річниця проголошення незалежності України, але, як показує практика, справжня незалежність – це не тільки формальні ознаки такі як прапор, герб чи гімн, а це, перш за все, ментальна свобода та самостійність громадян, тобто наявність розвиненого громадянського суспільства.

Загальновідомо що їжа, вода та повітря які ми споживаємо формують наше фізичне тіло, так само інформація, яка нас оточує, формує наш менталітет, тобто спосіб мислення та сприйняття навколишнього світу. Якщо харчі є неякісними – ми почуваємо себе погано, хворіємо та помираємо, якщо інформація яку ми отримуємо є неправдивою, викривленою та неадекватною – ми приймаємо хибні рішення які призводять до невдач та розчарувань.

Трагічні події на сході України, економічний занепад, корупція, ностальгія за минулим, небажання брати відповідальність за власне майбутнє всі ці симптоми виразно демонструють ступінь інформаційного отруєння українців тоталітарними ідеологіями минулого.

Біографія окремої людини так само як історична доля цілого народу визначаються рішеннями, які вони приймають. Можна скільки завгодно виправдовуватися та звинувачувати інших у своїх невдачах, але, в кінцевому підсумку тільки ми одні несемо відповідальність за власне життя. Щоб змінити результати треба змінити рішення, щоб змінити рішення треба змінити погляди, щоб змінити погляди – треба володіти якісними знаннями. Саме тому першою умовою для досягнення успіху в житті окремої людини є якісна освіта, а першою умовою для побудови сучасної, успішної держави в Україні є переформатування населення (як продукту совка) в сучасне демократичне суспільство. Для цього потрібно кардинально міняти інформаційну політику держави – систему освіти, редакційну політику провідних ЗМІ тощо.

Цей історичний шлях пройшли Німеччина, Італія та Японія після 2-ї світової війни, країни східної європи Польша, Чехія, країни Балтії після краху комунізму в 91 році. Перше що зробили ці країни після повалення власних тоталітарних режимів, це заборонили пропаганду антилюдських ідеологій та взяли курс на перевиховання своїх громадян і розбудову громадянських інститутів. Результати не заставили себе чекати – після безкінечних років війн та катастроф на ці землі прийшли успіх, мир та процвітання. На жаль, після здобуття незалежності в 1991 році, Україна пішла зовсім іншим шляхом. Українцям вдалося вийти з імперії, але нічого не було зроблено для того, щоб ця імперія вийшла з України, а точніше зі свідомості більшості українців. Вийшло як в тому анекдоті що ми з совка вийшли, а совок з нас не вийшов. Фактично, крім зміни символіки, вивісок та риторики нічого не змінилося і середньостатистичний українець і досі продовжує успішно «варитися» в старому прогнившому тоталітарному болоті совка який переодягли в вишиванку та явили довірливим людям в образі аутентичного національного продукту.

Як показує гірка практика українського пострадянського державотворення – люди, які виховані в імперській тоталітарній парадигмі не здатні побудувати сучасну цивілізовану державу навіть якщо вони одягнені у вишиванки, вигукують патріотичні гасла та на кожному кроці співають гімн. Максимум на що вони спроможні – це постійно консервути та відтворювати стару планово-репресивну систему під новомодними національними чи західними брендами. Тому, без зламу світоглядної системи українців з тоталітарної на ліберальну всі реформи, війни та революції завжди будуть мати тільки один результат – катастрофу.

 

ХТО МИ?

Культурно-історична платформа BEYOND.UA, що стартувала на початку 2016 року, є унікальним інформаційним простором без тоталітарної пропаганди. Ми спільнота вільних та активних людей, які не бажають миритися з існуючим статусом-кво в інформаційному просторі України. Наша ціль – розвінчання історико-культурних тоталітарних міфів та формування незалежного національного мислення в українців.  Долучайтеся до нас та робіть свій персональний внесок у вільне демократичне майбутнє своєї Батьківщини.