10 Березня
2020
Залишилося до події
4
міс
21
дні
9
год.
Унікальна дата
Додав:
Редакція
сайту
(24.03.2018)

ПурімIL

Єврейське свято Песах вважається найдавнішим з релігійних свят, що відзначаються в наш час. Історія свята пов'язана з виходом євреїв з єгипетського рабства.

Цей день присвячений чудесному порятунку іудеїв в Перському царстві, яке сталося майже 2,5 тисячі років тому.

На 14-ий день єврейського місяця адара відзначають свято Пурім. Цей день присвячений чудесному порятунку іудеїв в Перському царстві, яке сталося майже 2,5 тисячі років тому. Переказ свідчить, що сановник перського царя Ксеркса хотів знищити всіх євреїв. Сам цар був одружений на єврейській дівчині Естер. Коли сановник Аман вибирав день для звершення свого підступного плану, він кинув жереб, який випав саме на 14-й день адара. Цариця Естер дізналася про змову, тому разом зі своїм братом Мордехаєм вони вирішили зібрати всіх євреїв, щоб постійно молитися за спасіння. І Бог повернув жереб проти самого Амана. На 14-ий день місяця, коли зараз відбувається святкування Пуріму, Ахашверош дізнався про підлість Амана і наказав стратити його, а не євреїв. Так іудейському народу вдалося уникнути вірної смерті.

Цю історію традиційно читають під час святкування Пуріму. Сучасні звичаї, пов'язані з цим днем, полягають у проведенні веселих свят, головними учасниками яких стають діти.

Ще одна традиція Пуріму — дарувати різні солодощі та інші їстівні подарунки найдорожчим людям.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0