Дата народження:
12 Вересня 1921 (98 р. тому)
Знак зодіаку: Діва
Дата смерті:
27 Березня 2006 (13 р. тому)
На момент смерті було 85 років
Додав:
Редакція
сайту
(13.12.2016)

Станіслав ЛемUAPL

Відомий польський письменник, фантаст, футуролог, філософ

Станіслав Лем народився у Львові 12 вересня 1921 року в сім'ї лікаря. Він закінчив Ягеллонський медичний університет у Кракові в 1948 році і у вільний час від лікарської практики почав писати оповідання.

Вперше його твори були опубліковані в 1946 році - у світ вийшли науково-фантастичні повісті. Пізніше це захоплення переросло в основне заняття, і перший літературний успіх прийшов до Лема після публікації роману «Астронавти» в 1951 році, який потім неодноразово публікувався за кордоном і завоював широку популярність.

Але на високий п'єдестал визнаного авторитету в області наукової фантастики Станіслава підняв інший його роман - «Магелланова хмара» (1955). З цього часу Лем - професійний письменник. Популярність прийшла до нього швидко. За чверть століття він створив кращі свої науково-фантастичні твори, в яких викривав споживацьке ставлення до життя і мілітаризм. За творами Лема знято кілька фільмів.

Твори Лема - високоосвіченої людини, що прекрасно розбирався в астрономії та біології, кібернетиці та фізиці - рясніють інтелектуальним гумором і грою слів. Його книги перекладені на 41 мову, їх тираж становить близько 30 млн. примірників. Він член Польської Асоціації Письменників, лауреат багатьох національних і зарубіжних премій, володар кількох вчених ступенів…

Помер Станіслав Лем 27 березня 2006 року в Кракові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0