Нравится
Нравится

Тарас Шевченко

видатний український поет та художник
Дата народження — Ср 09 Березня 1814 р. (200 р. тому)
Знак зодіаку — РИБИ
Дата смерті — Нд 10 Березня 1861 р. (153 р. тому)
На момент смерті було — 47 р.
Тарас Шевченко

Тарас Шевченко народився в сім'ї кріпосного селянина 9 березня 1814 року. Дитинство Шевченка пройшло в його рідному селі Моринці Київської губернії. Тарас дуже рано осиротів і сповна відчув на собі всю гіркоту кріпосного життя.

Освіту Шевченко отримав у сільського дяка. У 1828 році він почав служити у поміщика Енгельгардта. В цей час юнак почав проявляти непогані здібності до малювання, тому пан зробив з нього свого особистого живописця і навіть відправив Тараса на навчання до художника В. Ширяєва.

У 1836 році відбулося знайомство Тараса Шевченка з такими видатними людьми того часу, як Брюллов, Григорович, Жуковський. Вони задалися метою звільнити юного художника від кріпацтва. У 1838 році Брюллов написав портрет Жуковського і продав його за 2500 рублів. За ці гроші і був викуплений Шевченко. Здобувши свободу, Тарас Григорович вступив до Академії мистецтв. У 1840 році вийшов його перший збірник віршів «Кобзар».

У 1846 році Тарас Шевченко став членом таємного політичного товариства, за що в 1847 році був засланий в Орську фортецю. Його амністували після смерті Миколи I.

Тарас Шевченко

10 березня 1861 року Шевченко помер. Вклад Тараса Шевченка в розвиток української літератури і мови вважається одним з найбільш цінних за всю історію України.

Відео: Таємниці генія Шевченка
Відео: Шевченко та Майдан
Відео: Особи української історії. Тарас Шевченко
Відео: Видатні Українці - Тарас Шевченко (2008)
Відео: «Думи мої, думи мої». 1 всесвітня капела бандуристів
Відео: Тарас Григорович Шевченко
Відео: Крилаті вислови Т. Г. Шевченка
Відео: Художник Шевченко
Відео: Т. Г. Шевченко
Відео: Тарас Шевченко Заповіт⇓ ПОДІЛИСЯ ДУМКОЮ ⇓
Категорії: Народилися, Померли
Кількість переглядів сторінки: 82709