Нравится
Нравится

Татарський хан Тохтамиш захопив і спалив Москву

Вт 26 Серпня 1382 р. (632 років тому)
Татарський хан Тохтамиш

«Кожен завойовник — божевільний, Спочатку розорює своїх підданих для того, щоб потім мати задоволення розорити чужих»

— П. Буаст

У 1377 році війська юного хана Тохтамиша і Тамерлана почали завойовувати Золоту Орду. Навесні наступного року військо взяло східну частину Орди і вдерлося до західної. Всю Золоту Орду Тохтамиш завоював до квітня 1380 року. Перед ним впали Азов і Сарай. Окрилений успіхом, в 1382 році Тохтамиш пішов на Москву. До столиці його військо прибуло 24 серпня 1382 року. У Москві тоді знаходився великий князь Дмитро Донський, який утік з сім'єю в Кострому, відмовившись чинити опір ворогові. На оборону Москви став молодий литовський князь Остей.

«Завойовники вважають священним і моральним те, що гноблені ними ненавидять і вважають аморальним»

— В. Швебель

Москвичам вдалося протистояти загарбникові два дні. Тому Тохтамиш пішов на хитрість: під час переговорів його представники запевнили москвичів, що хан помилує всіх, якщо вони здадуться. І 26 серпня 1382 року Москва здалася. Але Тохтамиш не виконав своєї обіцянки. Його військо увірвалося до міста, вбило незліченне число народу, розграбувало всі будинки. Так татарський хан Тохтамиш захопив і спалив Москву. Від міста залишилися буквально одні руїни.

Після взяття Москви татари попрямували на Звенигород, Володимир та інші великі міста. Татарський хан Тохтамиш захопив і спалив Москву Вони обклали їх даниною.«Завойовник, упоєний славою, розоряє звитяжні нації майже так само, як і нації переможені»

— Ф. Фенелон

Відео: Взяття і руйнування Москви Тохтамишем(1382)
Відео: Битва на Куликовому полі (1380)
Відео: Золота Орда. Коротка історія завоювання Світу
Відео: Варвари I Монголи⇓ ПОДІЛИСЯ ДУМКОЮ ⇓