11 Жовтня
1931 (88 р. тому)
Додав:
Редакція
сайту
(16.12.2016)

У СРСР ліквідована приватна торгівляRU

У період «воєнного комунізму» СРСР охопила економічна криза. Влада вирішила перейти до нової економічної політики, тобто НЕП. Новий напрямок у розвитку держави було задано на Х з'їзді Комуністичної партії в 1921 році. При цьому правителі грунтувалися на ідеологічних працях Леніна, які не суперечили соціалізму, але припускали реформування економіки. Це був перший крок до того, що в СРСР була ліквідована приватна торгівля.

НЕП легалізувала вільну торгівлю, дозволивши приватним особам займатися невеликими промислами. Навіть деякі націоналізовані раніше підприємства повернули їх колишнім власникам.

У 1922 році була скасована діюча на той момент система трудової повинності та мобілізації. Роботу почали оплачувати грішми. Економіка переживала стрімку активізацію. Ринок продовольства також розвивався. Але офіційна пропаганда не вітала приватного підприємця, оскільки він завжди був класовим ворогом для соціалістів. В результаті в кінці 20-х років 20 століття в СРСР була ліквідована приватна торгівля. Після цього почалися повторні переслідування підприємців, а в житті країни з'явилося таке явище, як тіньова економіка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0