Дата народження:
01 Січня 1946 (73 р. тому)
Знак зодіаку: Козеріг
Додав:
Редакція
сайту
(9.12.2016)

Валерій Петрович МареничUA

Український співак, засновник колективу «Тріо Мареничі». Заслужений артист УССР (1979), Народний артист України (2003).

Засновник та учасник легендарного в радянські часи музичного колективу «Тріо Мареничі» Валерій Маренич народився в Кривому Розі 1 січня 1946 року. Хлопчик виховувався в мікрорайоні Гданцівка, де ще з 30-х років колоніями селилися представники різних національностей, тому розмовляли на різних мовах. Як згадує сам Валерій, в школі на нього сильне враження справив учитель, який прийшов в вишиванці та провів урок українською мовою. В ті часи радянського омоскалення українців така поведінка була справжнім подвигом.

Слава до Валерія прийшла в 1971 році, коли він, разом з майбутньою дружиною Антоніною, вирішив створити співочий дует. В тому ж році дует займає перше місце на оглядинах вокально-інструментальних груп (ВІА) в Харкові. Відомі всім «Тріо Мареничі» з'явилися в 1973 році, коли до дуету приєдналася рідна сестра Антоніни - Світлана Сухорукова. З того часу всі троє жили в однокімнатній квартирі в місті Луцьк. В репертуарі колективу були як народні так і авторські пісні українською мовою. Шалену популярність група здобула в кінці сімдесятих років. В той час вони об'їздили з гастролями майже весь радянський союз та багато країн світу. Без виступу тріо не обходився жоден урядовий концерт. В 1978 році вони вперше з'являються на телебаченні, а в 1979 році записують свою першу студійну платівку «Співає тріо «Маренич». В альбом увійшли такі пісні як «Ой, у гаю при Дунаю», «Несе Галя воду», «Ой, під вишнею…», «Чом ти не прийшов?» та інші. В цьому ж році всім учасникам колективу - Валерію, Антоніні та Світлані були присвоєні звання Заслужених артистів УРСР.

В 1979 році, на піку популярності групи, її пісні несподівано зникають з теле та радіо ефірів а артистам забороняється гастролювати за межами Волинської області. Сам Валерій Маренич пояснює це тим, що через хворобу Антоніни колектив відмовився виступати на важливому урядовому концерті у палаці «Україна», чим впав в немилість тодішньої радянської тоталітарної влади. З тих пір, аж до розпаду Радянського союзу, про тріо практично забули. Тільки в 1994 році, після символічного сольного концерту в київському палаці «Україна», група відновила власну популярність. В період з 1998 по 2004 роки колектив видав чотири альбоми старих та нових пісень, а в 2004 році тріо припинило своє існування через розпад сім'ї Мареничів. З тих пір Валерій і Антоніна співають сольно а Світлана взагалі завершила музичну кар'єру та перебралася жити до Італії.

В 2003 році Валерій Маренич, з рук тодішнього президента України Леоніда Кучми, отримав звання Народного артиста України, але, після розпаду тріо, справи у музиканта йдуть вкрай погано. На даний час він проживає в Луцьку та виступає переважно на дрібних концертах та святах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
В цей день народилися:
Коментарі 0