13 Березня
2014 (4 р. тому)
Додав:
Редакція
сайту
(21.02.2017)

Відбулося перше вбивство прихильників єдиної України в ДонецькуUA

2233
На карті
З вторгненням диверсантів в міста Слов’янськ та Краматорськ почалася військова агресія Московії на сході України.

Внаслідок нападу сепаратистів на мирний проукраїнський мітинг, в Донецьку загинули 2 людини та 26 були травмовані.

В березні 2014 року ситуація в Донецьку була доволі складною. З одного боку сепаратисти, яких підтримувала Московія та місцеві еліти, постійно проводили агресивні мітинги проти нового уряду та за приєднання Донбасу до Московії. З іншого боку, прихильники єдиної України намагалися проводити власні мирні мітинги.

В антиукраїнських мітингах брали участь переважно пенсіонери, місцеві тітушки антимайдану та організовано звезені з Московії, члени неонацистських організацій. В проукраїнських мітингах брала участь молодь, представники середнього класу та ультрас ФК «Шахтар» Донецьк. Чисельність двох протилежних таборів була приблизно однаковою, однак перші вели себе дуже агресивно. Правоохоронні органи всіма силами імітували боротьбу за наведення законного порядку та фактично допомагали сепаратистам.

4 березня, після першого захоплення адмінбудівель сепаратистами, відбувся великий проукраїнський мітинг в кількості 2 тисяч людей. На наступний день зібралося вже 15 тисяч прихильників єдиної України та були зафіксовані перші серйозні сутички з сепаратистами.

Картинка багатотисячних мирних проукраїнських мітингів в Донецьку ніяк не вписувалася в кремлівську пропагандистську концепцію «антифашистского» Донбасу, тому сепаратисти почали вдаватися до терору та залякувань по відношенню до своїх опонентів.

13 березня 2014 року, на чисельний проукраїнський мітинг в Донецьку був здійснений напад. Спочатку все відбувалося відносно мирно та мітинг «За єдину Україну!» захищали співробітники міліції. Однак, після закінчення акції, сепаратисти напали на людей що залишали площу, прорвали кордон міліції та зчинили криваве побоїще. Внаслідок нападу, від ножового поранення загинув один (по іншим даним двоє) проукраїнський активіст, 26 отримали травми різного ступеню важкості.

Як пізніше стало відомо, загиблим виявився Дмитро Чернявський який працював прес-секретарем місцевого відділення партії ВО «Свобода».

Після цієї події, з міркувань безпеки, в Донецьку більше не проводилися проукраїнські акції. А після початку військового конфлікту та захоплення міста сепаратистами, більшість проукраїнських громадян були змушені покинути свої власні домівки бо не зуміли відстояти Донецьк в березні 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0