Дата народження:
21 Грудня 1879 (140 р. тому)
Знак зодіаку: Стрілець
Дата смерті:
05 Березня 1953 (66 р. тому)
На момент смерті було 74 роки
Додав:
Редакція
сайту
(13.12.2016)

Йосип СталінGERU

Радянський правитель (1922-1953). Найкривавіший диктатор світової історії.

Згідно з офіційною версією, Йосип Сталін (Йосип Віссаріонович Джугашвілі) народився 21 грудня 1879 року в Грузії. Його батько був шевцем у містечку Горі. Йосип Віссаріонович закінчив духовне училище і був зарахований до православної семінарії. Але незабаром його виключили з неї «за пропаганду марксизму».

У 25-річному віці Сталін приєднався до більшовиків. За це його переслідували, неодноразово заарештовували і навіть відправляли в заслання. Йосип був активним учасником Жовтневої революцій і тісно спілкувався з Леніним.

У квітні 1922 року Сталіна призначили Генеральним секретарем Центрального Комітету РКП (б). Ця посада дозволила йому фактично взяти всю владу в державі в свої руки, оскільки в 1924 році лідер СРСР, Володимир Ілліч Ленін, помер.

Згодом радянська пропаганда створила Йосипу Сталіну образ «великого вождя і вчителя». Але історики схильні оцінювати діяльність Сталіна не так оптимістично. З його ім'ям пов'язують не тільки індустріалізацію країни, науковий прорив і перемогу у Великій Вітчизняній війні, а й масові репресії, насильницьку колективізацію, голодомор і повне винищення релігії.

Смерть Йосипа Сталіна сколихнула весь світ. Він помер 5 березня 1953 року через крововилив у мозок, але деякі історики не виключають, що тирана вбили в результаті змови.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0