14 Червня
2019
Залишилося до події
2
міс
20
дні
2
год.
Додав:
Редакція
сайту
(14.12.2016)

День пам’яті жертв комуністичного терору в країнах ПрибалтикиEELVLT

В цей день поляки всього світу згадують одну з найтрагічніших сторінок власної історії, а саме масові розстріли полонених офіцерів польської армії більшовиками.

В ніч з 13 на 14 червня 1941 року без будь-якого судового рішення більше ніж 17 тисяч жителів Латвії, Литви та Естонії були арештовані та примусово депортовані до Сибіру.

Жалобна дата відзначається в Латвії, Литві та Естонії 14 червня. Це День пам’яті жертв комуністичного терору в країнах Прибалтики. Саме в ніч з 13 на 14 червня 1941 року почалися масові депортації жителів цих країн до Сибіру.

У період між першою та другою світовими війнами Латвія, Литва та Естонія пережили короткий період національної незалежності. Однак в 1939 році СРСР та нацистська Німеччина укладають так званий Пакт Молотова-Ріббентропа. Згідно з секретним протоколом до нього СРСР в 1940 році незаконно приєднує країни Прибалтики до свого складу.

Для зачистки “антирадянських елементів”, тобто представників справжньої еліти цих народів, і була прийнята відповідна інструкція ще 11 жовтня 1939 року. В травні 1941 року Лаврентій Берія та Сталін узгодили кінцевий варіант постанови про очищення ново приєднаних країн від “антирадянського, кримінального та соціально-небезпечного елементу”.

Переселенню підлягали всі громадяни, які мали відношення до національних державотворчих процесів, а саме: члени не комуністичних партій, поліцейські, чиновники, поміщики та члени їх сімей. Передбачалася повна конфіскація майна та примусове переселення до Сибіру на строк від 5 до 8 років.

В ніч з 13 на 14 червня 1941 року без будь-якого судового рішення більше ніж 17 тисяч жителів цих країн були арештовані та примусово депортовані до Сибіру. Вся операція проводилася в умовах суворої секретності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0