Дата народження:
28 Листопада 1820 (199 р. тому)
Знак зодіаку: Стрілець
Дата смерті:
05 Серпня 1895 (124 р. тому)
На момент смерті було 75 років
Додав:
Редакція
сайту
(15.12.2016)

Фрідріх ЕнгельсDE

Відомий німецький підприємець, філософ і публіцист. Соратник Карла Маркса і один з основоположників марксизму.

Фрідріх Енгельс, син текстильного фабриканта, народився в Німеччини 28 листопаді 1820 року. Він закінчив школу і гімназію, після чого почав допомагати батькові в торгівлі.

Трохи попрацювавши продавцем, Фрідріх поїхав до Бремену, де влаштувався працювати кореспондентом газети. У 1842 році він познайомився з Карлом Марксом, хоча ця зустріч принесла свої головні плоди набагато пізніше.

Фрідріх Енгельс працював у Манчестері на бавовнопрядильній фабриці, став членом революційної організації Німеччини під назвою «Союз справедливих». У цей період він почав писати прокомуністичні статті. Він регулярно публікувався в німецьких і французьких тижневиках, а також в газеті Маркса.

Після другої зустрічі Енгельса з Карлом Марксом його захоплення комунізмом посилилося. Потім почалися проблеми з батьком і з поліцією.

Фрідріх Енгельс і Карл Маркс переїхали до Бельгії, щоб заснувати «Комуністичний кореспондентський комітет». Це був оплот всіх європейських комуністів. Після смерті батька Енгельс матеріально підтримав Маркса, отримавши непогану спадщину. Разом вони створили багато робіт революційної тематики. Тоді Енгельс написав перші заклики до диктатури пролетаріату.

Помер Фрідріх Енгельс 5 серпня 1895 року, перебуваючи на той момент в Англії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0