Дата народження:
30 Січня 1923 (97 р. тому)
Знак зодіаку: Водолій
Дата смерті:
19 Листопада 1993 (27 р. тому)
На момент смерті було 70 років
Додав:
Редакція
сайту
(10.12.2016)

Леонід ГайдайRU

Культовий радянський кінорежисер

Легендарний радянський режисер Леонід Гайдай народився в Амурській області 30 січня 1923 року. Він закінчив театральну студію Іркутського обласного драматичного театру і ВДІК.

У 1956 році Гайдай зняв свій перший фільм «Довгий шлях». І вже другий фільм режисера, створений у жанрі комедії, став справжнім шедевром кінематографа. Народ побачив у його фільмах соціальне звучання і надзвичайний гумор, який відображав особливості епохи. Геніальними критики називають його картини «12 стільців» та «Не може бути!». Глядачі досі обожнюють фільми Леоніда Гайдая «Самогонники», «Операція «И» та інші пригоди Шурика», «Кавказька полонянка», «Діамантова рука». Феноменом цих картин стала їх затребуваність протягом півстоліття. Офіційна цензура СРСР не завжди була прихильною до творчості режисера, але геніальність його фільмів в кінцевому підсумку одержувала гору, й фільми доходили до глядача.

Серед останніх фільмів, знятих Гайдаєм, можна назвати «Небезпечно для життя!», «Приватний детектив, або Операція «Кооперація», «На Дерибасівській гарна погода, або На Брайтон-Біч знову йдуть дощі».

Помер Леонід Гайдай 19 листопада 1993 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 1
Фото зверху не Леоніда Гайдая, а Олександра Дем'яненка http://www.kino-teatr.ru/kino/acter/m/sov/1240/bio/