Дата народження:
18 Вересня 1841 (178 р. тому)
Знак зодіаку: Діва
Дата смерті:
02 Липня 1895 (124 р. тому)
На момент смерті було 54 роки
Додав:
Редакція
сайту
(15.12.2016)

Михайло Петрович ДрагомановUA

Видатний український мислитель, публіцист, історик, громадський діяч. Один з авторів української національної ідеї.

Майбутній мислитель Михайло Драгоманов народився в Гадячі в сім’ї дрібнопомісних дворян 18 вересня (6 вересня за старим стилем) 1841 року. Оскільки батьки були доволі освіченими, вони забезпечили Михайлу хорошу освіту. Саме прогресивно-ліберальні погляди батька мали великий вплив на становлення майбутнього Михайла.

Навчався в Гадяцькому повітовому училищі та Полтавській гімназії. Найбільше юнак захоплювався гуманітарними науками, такими як історія, філософія, географія, мови. В 1859 році Михайло вступає в Київський університет на історико-філософський факультет. Займаючись науковою діяльністю Драгоманов три роки подорожує по Європі вивчаючи передові на той час суспільно-політичні течії.

Активна громадсько-політична діяльність Михайла припала на дуже складний період української історії. Саме в цей час наростають національно визвольні рухи по всій Європі. В Україні якраз закінчується епоха Тараса Шевченка і Драгоманов підхоплює та намагається і далі нести справу великого кобзаря. Українофільська позиція видавця та науковця Драгоманова не дуже подобається царській владі Московської імперії, тому в 1875 році він емігрує до Відня де продовжує свою видавничу діяльність.

Вся закордонна діяльність Драгоманова була присвячена вивченню України та її народу. Михайло жорстко критикував царську політику за спроби заборони українську мову та культуру. В результаті мислитель обґрунтував само ідентичність українського народу, його мови та культури а також право на створення власної національної держави. Його сміло можна вважати одним з ідеологів зародження української державності на початку 20-го століття.

Помер видатний українець 2 липня (20 червня за старим стилем) 1895 року в болгарському місті Софія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Коментарі 0