Дата народження:
13 Червня 1773 (246 р. тому)
Знак зодіаку: Близнюки
Дата смерті:
10 Травня 1829 (190 р. тому)
На момент смерті було 56 років
Додав:
Редакція
сайту
(14.12.2016)

Томас ЮнгGB

Англійський фізик, механік, лікар, астроном і сходознавець, один з творців хвильової теорії світла та автор терміну «індоєвропейські мови».

Томас Юнг народився в Англії 13 червня 1773 року. Батько Юнга був торговцем. У сім'ї виховувалося десятеро дітей. Найстарший з них — Томас — з раннього дитинства виявляв інтерес до науки. Він дуже багато читав, був надзвичайно кмітливою дитиною. У восьмирічному віці Юнг почав вивчати математику, а потім захопився іноземними мовами. Він здобував освіту в престижних навчальних закладах Лондона, Единбурга, Кембриджа, там Юнг вивчав переважно оптику і медицину.

У 1794 році Томаса обрали секретарем Лондонського королівського товариства. У 1811 році він став лікарем однієї з лікарень Лондона і в ній пропрацював все життя.

Незважаючи на те, що Юнг є автором багатьох наукових розробок в галузі механіки, оптики та лінгвістики, він, крім усього, захоплювався живописом, спортом і музикою. Юнга поважали колеги, друзі, пацієнти і всі, хто хоч раз зустрічався з цим неабияким і надзвичайно освіченим чоловіком. Серед найголовніших відкриттів науковця можна назвати обгрунтування хвильової теорії світла і інтерференції.

10 травня 1829 року Томас Юнг помер, перебуваючи в Лондоні. Він вважається важливою фігурою у розвитку світової фізики та філології.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
В цей день народилися:
Коментарі 0